YETİMHANE
 • My Account
 • Home

Yetimhane

 

BAĞIŞ YAPIN

HESAP NUMARALARI


 

♦ŞERİFE BACI YETİMHANESİ

 

Dünyamızda 400 Milyon Yetim Var.

Her gün insan eli ile gerçekleşen felaketler, doğal afetler, savaşlar, açlık, yoksulluk ve hastalıklar sebebiyle binlerce çocuk yetim kalıyor. Bu çocukların büyük çoğunluğu herhangi bir kurum ya da aile korumasından mahrum yaşıyor.

Çocuklarımız organ ve fuhuş mafyaları tarafından kaçırılıyor, satılıyor ya da okul çağlarında boylarından büyük silahlarla savaşmaya zorlanıyor. Uluslararası kurumlar kimsesiz çocukları korumakta ve onları mağdur hale getiren nedenleri önlemekte etkisiz kalıyor.

 

Kalıcı Çözüm Yetimhane

Sağlıklı barınma koşullarına sahip olmayan yetim çocuklarımızın güvenli ortamlarda yaşamalarını sağlayacak yetimhaneler inşa ederek, yetim çocukların, eğitim, sağlık, barınma, gıda ve giyecek ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamış olacağız.

 • SAVAŞ VE SAVAŞIN ETKİSİNİN SÜRDÜĞÜ ÜLKE VE BÖLGELERDE
 • YOKSULLUĞUN YOĞUN OLARAK YAŞANDIĞI ÜLKE VE BÖLGELERDE 
 • DOĞAL AFETLERİN VURDUĞU COĞRAFYALARDA
 • YETİMHANE FAALİYETİNİ YÜRÜTMEKTEYİZ.

Şehit Şerife Bacı Kurutuluş Savaşı'nda İnebolu'dan Kastamonu 'ya cephane taşıyan kahraman Türk kadınını temsil etmektedir.  Şerife Bacı 1921 yılının çetin kış şartlarının hüküm sürdüğü aralık ayında sırtında çocuğu, önünde kağnısı ile kışla önüne kadar gelmiş, mermileri ve çocuğunu korumak uğruna donarak şehit olmuştur.  Fedakâr kahramanımızın ismini yetimhane projemizde yaşatmak onun gibi toplumuna örnek olacak anneler yetiştirmek için Şerife Bacı Yetimhane projemizi sizlere sunuyoruz.

Yetimhanede 100m2  büyüklüğünde yatak odası, 70m2 büyüklüğünde 3 adet sınıf bulunacaktır.
Proje 100 yetimin barınma ve eğitim ihtiyaçını sağlayacak kapasitededir.


Şerife Bacı yetimhanesi projesi yetimlerin barındırılmasının  yanında ilköğretimi tamamlamaları, ardından da üst öğrenime devam etmeleri veyahut ziraat ve sanat eğitiminden geçirilerek geleceklerini temin edecek bir vasıtaya sahip olmaları amaçlanmıştır. Okul çağındaki bütün çocukların eğitimine destek olunmaktadır.

Çocukların geleceğe iyi şekilde hazırlanabilmeleri için gerekli imkânları sağlamaya çalışan derneğimiz, çocukları eğitimleri tamamlanıncaya kadar desteklemektedir.

Eğitim yılı başında yetimlerin kitap, kırtasiye, kıyafet vb. okul ihtiyaçları karşılanmaktadır.


GIDA: Çocukların temel gıda ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra Ramazan ve Kurban dönemlerinde kumanya dağıtımı ve sosyal yardım çalışmaları yapılmaktadır.

GİYECEK: Ramazan ve Kurban dönemlerinde yetim çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılamak üzere giyecek yardımları yapılmaktadır.

Neden Afrika'da Yetimhane Açıyoruz.
 1. Her 24 saatte 6.000 çocuk suç örgütleri tarafından kaçırılıyor.
 2. Her gün 10 bin çocuk savaş, çatışmalar, kuralık, afet, salgın hastalıklar ve kıtlık gibi sebeplerle yetim kalıyor.
 3. Yılda 2,5 milyon çocuk satılıyor.
 4. Her yıl 300 bin çocuk savaşmaya zorlanıyor.
 5. Her gün 5 yaşın altında 16 bine yakın çocuk hayatını kaybediyor.

  PROJE SPONSORLUĞU: Yetimler için gerçekleştirilen barınma yerlerinin tefrişatı, mobilyalarının ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması, sağlık hizmetleri vb. proje bazlı çalışmalar kişi, kurum veya kuruluşların sponsorluğuyla yapılmaktadır. 


   

Photos

Yetimhane

Share